Autor Wątek: Możliwa druga ciąża w 20 dniu ciąży?  (Przeczytany 1336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 7tomas777

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: -19
  • Hodowca Królików
    • GG: GG: 9055292
Możliwa druga ciąża w 20 dniu ciąży?
« dnia: 11 Listopad 2013, 14:11:01 »
Ocieplałem dziś wszystkie klatki styropianem i takimi małymi materacami. Jak już skończyłem i pomyślałem sobie, że sprawdzę czy sprzedawca dobrze mówił o kotności samicy i jednak na pół minutki puszczę tą samicę do samca i zobaczę czy się schowa w kącie. I tutaj chyba zrobiłem kolejny wielki błąd. Tym razem nie sprawdzałem mocno płodów ręką, gdyż nie chciałem ich zgnieść, ale ....

samiec od razu wskoczył na samicę, która nie zdążyła uciec i najprawdopodobniej? ją pokrył, gdyż zrobił takie salto,przewrócił się. Następnie chciał się do niej dobierać, ale ona siedziała skulona w kącie i oddawała z siebie jakieś odgłosy (burczenie, pewnie jest w ciąży).

Wyciągnąłem ją szybko. Czytałem coś o ciąży podwójnej, ale to jak ludzie puszczali po 7 dniach, a nie ponad 20 dniach ciąży.
Mogło tak wogule w moim przypadku dojść teraz do zapłodnienia po raz drugi? Czy źle zaobserwowałem i po prostu jest w ciąży i za kilka dni się okoci? Błagam Was kolejny raz o uświadomienie głupiego mnie i danie iskierki nadziei, że może się normalnie okocić za kilka dni.
Istnieje też poważnie możliwość, że urodzą się za tydzień te normalne młode i również te młode które będą miały kilka dni?

Offline JacekGrzesiuk

• Super Hodowca
  • Reputacja: 27
  • Belgijski Olbrzym Szary
    • GG: GG: 22857109
Odp: Możliwa druga ciąża w 20 dniu ciąży?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2013, 16:13:38 »
niewiem jak to jest z podowjna ciaza ale jesli taka bedzie u asmicy to urodzi ona 2 mioty na raz i zapewne zaden z nich nie przezyje. to jest moj ostatni post w twoich tematach z prosbami o pomoc. poco sie produkowac i doradzac ci jak i tak zrobisz po swojemu.
Belgijski Olbrzym Szary

Możliwość wysyłki

Offline Królikarz Bartosz

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2013, 17:14:55 »
Może nie urodzić i się przekręcić lub urodzić ale młode padną
Króliki to moja pasja

Offline 7tomas777

• Bywalec
  • **
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad 2013, 21:06:27 »

Ale to jest tylko może. Moim zdaniem nie jest to zbyt prawdopodobne, aby samica zdechła. Ja byłbym za teorią, że teraz  urodzi te duże młode i je odchowa. A te młode pewnie zginą.

Offline Krystiaan

• Super Hodowca
  • Reputacja: 29
  • Hodowca Królików
    • GG: GG: 35515014
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad 2013, 23:01:37 »

Ale to jest tylko może. Moim zdaniem nie jest to zbyt prawdopodobne, aby samica zdechła. Ja byłbym za teorią, że teraz  urodzi te duże młode i je odchowa. A te młode pewnie zginą.

Ty masz zawsze inne teorie.
Rex Szynszylowy, Castorex.

Offline 7tomas777

• Bywalec
  • **
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2013, 08:42:59 »
Nie że inne ale nie chcę na razie dopuszczać do mojej głowy az tak czarnego scenariusza. Bo już jest mi ciężko bo ciągle o tym myślę, a myslałem, że tutaj będzie mniej czarnych myśli.

Offline walthemar

• Sponsor
  • Aktywny hodowca
  • Reputacja: 14
    • GG: GG: 4053531
    • Hodowla 531 P
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad 2013, 10:58:05 »
A ja się dziwię że ludzie cokolwiek piszą w Twoich wątkach.
Przecież Ty jesteś niereformowalny !
Weź się chłopie trochę ogarnij, poczytaj, popytaj a później działaj.

Offline 7tomas777

• Bywalec
  • **
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad 2013, 14:58:12 »
Przykro słyszeć takie słowa, ale to twoje zdanie i nie chcę przyjąć od Ciebie tych negatywnych emocji, opinii na mój temat. Jak ktoś daje komuś prezent, a on nie chce go przyjąć, to czyj jest ten prezent ... ... . .?? (tej osoby która daje ten prezent) Ja nie chcę przyjąc od Ciebie tych wyzwisk. Liczę, że może ktoś inny mi pomoże, za co byłbym wdzięczny, bo nic więcej nie mogę dać.

Jak sprawdzam czy ten królik będzie rodził na dniach i nie umiem wyczuć młodych, a nie chcę za bardzo zgnieść i czuję jedynie dużo takich grudek i przypuszczam że to będe takie cycki tego królika, to to może świadczyć o bliskiej ciąży? Królik ma prawie 2 lata i był w ciąży już kiedyś. Zawsze się ma potem takie cycki, czy tylko przed urodzeniem młodych wyrastają i potem robią się mniejsze?

Offline aga

• Wtajemniczony
  • *
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopad 2013, 14:10:55 »
 więcej cierpliwości a będziesz miał dużo mniej problemów ja po kryciu samicy nie sprawdzam młodych i nie stresuję samicy tylko cierpliwie czekam do terminu wykotu i albo są młode albo powtarzam krycie

Offline walthemar

• Sponsor
  • Aktywny hodowca
  • Reputacja: 14
    • GG: GG: 4053531
    • Hodowla 531 P
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad 2013, 17:28:15 »
wystarczy przeczytać posty chociażby w tym wątku (w Twoim przypadku 2 razy żebyś zrozumiał) i można się przekonać że to nie tylko moje zdanie.
więcej już nie napiszę w bo szkoda mi ścierania literek na klawiaturze na Twoje przedziwne pytania.

Offline PiotrekxD

• Wtajemniczony
  • *
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2013, 14:42:34 »
Ja miałem podobnie, dawno, dawno...
Tydzień spóźniał się poród u samicy.
Na drugi dzień wpuściłem ją do samca, on uciekała cały czas kąt, lecz ją nakrył :(
Zachowywała się dziwnie, wyrywała itd. Więc ją odłączyłem, a na drugi dzień urodziły się młode. Później wszystko było ok nie ukociła się 2 raz :) a małe żyły.

Offline 7tomas777

• Bywalec
  • **
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2013, 21:55:28 »
Zobaczymy jak będzie u mnie. Na razie się nie koci, a termin mija. Próbuję jej wyrywać sierść ale nie chce schodzić. No cóż czekam.

Offline Adam30poznan

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 2
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Listopad 2013, 07:21:31 »
Nie wiem kto jaką wiedzą dysponuje ale jak pamiętam u ssaków nie ma czegoś takiego jak podwójne ciąże no chyba, że ktoś to gdzieś udokumentował to poproszę info. Sytuacja wygląda tak, że kontakt samca z samicą powoduje dojrzewanie jaj w jajniku i po zapłodnieniu kolejna partia jaj nie dojrzewa tak długo jak samica nie urodzi dlatego na fermach stosuje się metody krycia po porodach no bo wcześniej nawet jak samica pozwoli się pokryć to i tak nic z tego nie będzie.

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Reputacja: 61
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Listopad 2013, 08:48:25 »
Królice mają podwójne macice. Ale podwójne ciąże są rzadkością. Efektem takiej ciąży jest jeden wykot. Są w nim oseski o widocznych różnicach rozwojowych, często martwe.
Belgijski Olbrzym Szary
Hodowla Królików Rasowych

http://forum.hodowla-krolikow.pl/index.php?topic=6763.0

Offline 7tomas777

• Bywalec
  • **
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Listopad 2013, 09:45:27 »
Dzięki za informacje. Szykuje się kolejny brak wykotu, już ponad 10 z rzędu! Ta samica z tematu miała się kocić kilka dni temu, no jeszcze dziś czy jutro też by mogła, ale :
-wody nie pije więcej, a nawet mniej. Tak więcej niż inne samice, no ale tydzień temu pijała więcej
-gniazda nie szykuje
-macając nie wyczuwam młodych, brzuch taki większy, ale to już jak kupiłem miała taki większy, z Tył nie ma brzucha, tak na środku niej taka grubsza jest (nigdy nie wyczułem jeszcze młodych)
-próbuję wyrywać sierść i nie schodzi z niej ładnie sierść na gniazdo
-taka spokojna jest
--- najważniejsze--- wywnioskowałem, iż nie jest w ciąży, termin mija, więc na moment puściłem ją do tego samca tym razem obserwując  i ostrożnie. Samica od razu rzuciła się na tego samca, zaczęła mruczeć, uciekać i gonić tego samca. - czyli z tego by wynikało, że jest w tej ciąży.

Drugi przypadek mam tą samicę pierwiastkę już koło 3,2 kg ma, próbuję ją dopuścić do  samca od 4 tygodni a ona nigdy nie wystawi ogona do góry. Kurka taka przestraszona, mięśnie spina, bo potem nawet się nie na podnieść, chowa się w kącie klatki, jak jej wytłumaczyć o co biega? Samiec ją chciał zaliczyć, ale bez podniesionego ogona, nie da rady. Tak już od 4 tygodni, bo tak to rozumiem, złe dni, ale aby przez prawie miesiąc?

Jakby mi ktoś odpowiedział na któryś z problemów, lub 2 problemy byłbym bardzo zadowolony! 6 miesięcy czekania, 2 burgundzkie, 2 NC teraz samiec NC, ile kasy na króliki, na paliwo jeździć zakacać i kupować, no i najlepsze pasze dawałem bo to samice "kotne" to chciałem dbać. Są jaja.

Z góry dzięki za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą.