Świerzb Uszny

Autor Wątek: Świerzb Uszny  (Przeczytany 49263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hammurabi

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Świerzb Uszny
« Odpowiedź #135 dnia: 02 Październik 2016, 17:33:11 »
Ja stosuję zastrzyki dla owiec, kóz itp.Świerzb znika po kilku dniach przy okazji odrobacza.Polecam rewelacyjny środek(pod skórę).

Offline mietek12

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Grudzień 2016, 08:59:11 »
virkon jest skuteczny?
Sprawdz naszego bloga: blog biznesowy

Offline Walth

• Global Moderator
  • Reputacja: 21
    • GG: GG: 4053531
    • Hodowla 531 P
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Grudzień 2016, 13:28:20 »
Virkron to środek do dezynfekcji klatek. Polecam lek który zawiera iwermektyne np. Biomectin.
Są tacy, którzy uważają że czarne na białym nie jest czarne.

www.hodowla531p.cba.pl

Darekk12

• Gość
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Listopad 2017, 13:26:59 »
- świerzb uszny
powodowany jest przez pasożyta umiejscawiającego się w kanałach usznych
 W miejscach zmienionych chorobowo najpierw powstają małe guzki a następnie pęcherzyki, które pękając wydzielają cuchnący, mazisty wysięk koloru żółtego. Zasychająca wydzielina może zablokować przewód słuchowy
Objawy: intensywne drapanie uszu i potrząsanie głową (co może być przyczyną przeniesienia na inne króliki).
Leczenie: przed zastosowaniem właściwego leczenia należy jeśli posiadamy izolatkę przenieść chorego królika wszystkie materiały mające kontakt z chorym królikiem najlepiej bezwzględnie spalić, aby nie były źródłem dalszego rozsiewania choroby. Następnie królicze uszy oczyścić z zalegających złogów woszczyny i strupów, a później wprowadzać domowe sposoby znany wszystkim olej kuchenny zapisane przez lekarza preparaty np Novoscabin . Leczenie należy kontynuować przez 6-7 dni
Ja tez swostowalem wczesniej novoscabin, a teraz stosuje skinscabin. Nie wiem czy nazwe zmienili czy co, ale wyglada identycznie i sklad tez jest ten sam, ale kosztuje troche mniej.

Offline Tomaszów

• Wtajemniczony
  • *
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Styczeń 2019, 11:22:07 »
Dziękuję że jest już to opisane. Bardzo mi pomogliście. Jakie jest źródło tego świerzba???
Hodowla:
Króliki WN
Króliki NC
Miniaturki