Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Choroby / Odp: Zakaźny katar królików by Gagol + uzupełnienie-Bartek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Priorytet dnia 17 Maj 2019, 16:03:00 »
Sorki że odkopuje temat. Zaciekawił mnie wpis że bakterie giną w temp. 60 stopni w 30 min a w 90 w 5 min. Czy jeżeli przejedziemy całą królikarnię virkonem a klatki opalimy palnikiem wewnątrz boxow to czy jest możliwość usunięcia bakterii ? U mnie nosowki były przejściowe zawsze, przedwczoraj jedna dorosła, stara już w mojej hodowli samica dostała opuchlizny oka, tak że aż wyszła jej gałka oczna na zewnątrz i po kilku godzinach padła. Po dwóch dniach, dziś kolejna dorosła samica ma białe smarki w nosie, nie może się ruszyć bo się przewraca (tj. Paraliż) i w innym boxie jeden młody ma katar dyszy i siedzi w kącie. Pytanie czy to może być spowodowane wilgotnymi zmiennymi warunkami pogodowymi czy jest coś na rzeczy z tą chorobą ?
2
Ogólnie o królikach / literatura do badania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sylwia1707 dnia 05 Maj 2019, 09:49:48 »
Przeprowadzam mini prace badawczą na temat królików. Niestety jestem typowo zielona w tym temacie, ale właśnie o to trochę chodzi, żeby nauczyć się coś nowego :) Co prawda badanie przeprowadziłam na królikach hodowlanych ( to była mała hodowla, taka domowa około 10 oswojonych królików). Mój eksperyment polegał na preferencjach królika, został on umieszczony w skrzynce z siankiem oraz bez sianka, w dużej misce z sianem i bez oraz pudełku. liczyłam ile czasu pozostaną w danym obiekcie. Liczyłam na to, że z siankiem bedą siedziały troche dłużej a okazało sie odwrotnie :) trzymane były max 4 min, w drugiej próbie (z siankiem) szybciej wyskakiwały, podejrzewam, że to przez to, że zapoznały się już z terenem i były gotowe do wyścia. No i teraz taki problemmam.. czy znacie może jakąś literature( nie musi być polska) która mi chociaż troche pomoże opisać ten problem badawczy? może coś na temat pamięci przestrzennej, poznawczej? byłabym wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
na dole wstawiam wyniki takie nieopracowane
https://drive.google.com/file/d/1Nr4WUfn0uE12bnuCV33hIxchkQsE4zt7/view?usp=sharing
3
Rozród / Odp: samica nie chce się okocić
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawidienko dnia 29 Kwiecień 2019, 20:14:46 »
Możesz już ją dopuscic, Twoja królica miała ciążę urojoną.
4
Rozród / Odp: samica nie chce się okocić
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gość dnia 29 Kwiecień 2019, 15:38:52 »
Witam, upłynęło już kilka dni kiedy samica miała mi się okocić i nic. Jakieś 10 dni od pokrycia zdarła kupę sierści w klatce, ale to wywaliłem bo strasznie nabrudziła klatkę odchodami. Czy mogła się nie okocić dlatego że posprzątałem klatkę ? Kiedy teraz mogę ją dopuścić ponownie ?
5
Królicza literatura / Odp: Jakie książki najlepsze?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dosia89 dnia 12 Kwiecień 2019, 10:51:42 »
Cześć, zastanawiam się nad kupnem paru książek o królikach. Zastanawiam się nad literaturą, która przede wszystkim będzie opisywała behawiorystykę i będzie po prostu nie encyklopedią a czymś pożytecznym. :)
Znacie takie książki? Jak najbardziej mogą być po angielsku?
6
Królicze Pogotowie / Odp: Przeniesienie młodych ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Januszek dnia 05 Kwiecień 2019, 06:48:58 »
Przeniosłem je wczoraj do 1 gniazda wykot nie jest duży gdyż to jej pierwszy małe mają tydzień i są całe porośnięte już sierścią podejrzewam że wyszły się wcześniej napić
7
Królicze Pogotowie / Odp: Przeniesienie młodych ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawidienko dnia 04 Kwiecień 2019, 20:01:03 »
Zostaw nic nie rób. Pewnie wykot duzy był. Samica wykarmi młode z 2 gniazd.
8
Królicze Pogotowie / Przeniesienie młodych ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Januszek dnia 04 Kwiecień 2019, 17:18:44 »
Witam samica 3 dni po wykocie cały czas pilnowana i przychodzę dziś a 2 młode leżą w alo małym gnieździe zrobionym przez samice przed chwilą bo jest tam świeża sierść . Czy samica zrobiła 2 gniazdo ? Tylko że w głównym gnieździe są jeszcze młode co robić ?
9
Rasy królików / Odp: Króliki termondzkie białe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Damiansdz dnia 28 Marzec 2019, 10:10:18 »
U mnie TB w 3 mc maja powyżej 3 kg spokojnie karmione oczywiście granulatem do tuczu....
10
Królicze Pogotowie / Ropienie oczu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KrólikGrześ dnia 18 Marzec 2019, 16:48:39 »
Witam moim króliką wyszły takie jakby ropnie na oczach po sobotnim przesypaniu ściółki środkiem Lubisan Sucha dezynfekcja (tak mi się wydaje bo wcześniej tego nie widziałem ) czy to możliwe że mają jakieś uczulenie czy to początek jakiejś choroby lub co innego ? Jak sądzicie co z tym robić ?
Strony: [1] 2 3 ... 10