Autor Wątek: Zaczynam od zera!!! Budowa klatki 9 komorowej!!!!  (Przeczytany 79 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arko30

• Świeżak na forum
  • *
  • Reputacja: 0
Zaczynam od zera!!! Budowa klatki 9 komorowej!!!!
« dnia: 11 Październik 2017, 22:23:11 »
Witam Wszystkich!! Jestem Nowy i zamierzam zacząć hodowle królików. Mam zamiar zbudować klatkę 9 komorową. Chciałem aby jedna komora miała wymiary 86x70x50cm. 3x86 szerokości - ponieważ taką mam szerokość miejsca gdzie będzie stała. Chciałbym się dowiedzieć czy taki wymiar boksu wystarczy? Oczywiście będę zamieszczał zdjęcia z postępów budowy klatek.

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
Odp: Zaczynam od zera!!! Budowa klatki 9 komorowej!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2017, 11:09:12 »
Na jednego królika ras średnich to dobry wymiar, ale jeśli chcesz tam trzymać samice z młodymi to trochę ciasno będą miały. Na upartego wejdą, ale po kilku dniach będzie straszny syf w klatce.

Offline Arko30

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2017, 21:23:10 »
Niestety na szerokość więcej nie dam rady. Ewentualnie mogę zwiększyć głębokość, ale wtedy mogę mieć problem ze sprzątaniem klatki na jej końcu z uwagi na głębokość.

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2017, 21:35:28 »
Można zrobić 6 komorową i wtedy dobędzie szerokości. Taki wymiar to mało na samice z młodymi nawet jeśli miałyby to być rasy średnie nie mówiąc o rasach dużych.

Offline Arko30

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2017, 21:44:26 »
Wtedy by mi wyszły kojce 1,30 m szerokości. Nie będą wtedy za szerokie? No i będę jeszcze miał starą klatkę z odzysku dla młodych po odsadzeniu. Mam znajomych, którzy twierdzą, że te moje kojce i tak już będą za duże. Dlatego szukam porady. Nie chciałbym żeby mi króle chorowały itp.

Offline Jerzy

• Stały bywalec
  • Reputacja: 18
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2017, 22:31:27 »
Kojec to płot na podłodze, bez dachu. Klatka to "oczko". Głębokość 80cm dobra. Mam nawet metr, ale trudno wziąć królika, bo ręce "za krótkie". Do gnoju dobry kopacz  http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?item=4433331832&title=przedmiot
 oraz motyczka (graca, haczka) ogrodnicza do skrobania.
Dla ras średnich wysokość 50 cm, to mało, 60 dobrze. 2 tyg. niewyrzucania obornika około wykotu i królik czochra grzbietem po suficie. Lepsze przestronne klatki, bo jadalnia, ubikacja, sypialnia (przy załóżmy 9 sztukach + matka) są oddzielnie. W małych klatkach - trzy w jednym - syf.
Dobry kierunek desek podłogowych to ode mnie do ściany, a nie w poprzek. Nie rób bardzo szerokich drzwiczek, bo obwisają.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2017, 22:41:29 wysłana przez Jerzy »

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2017, 11:14:41 »
Wtedy by mi wyszły kojce 1,30 m szerokości. Nie będą wtedy za szerokie? No i będę jeszcze miał starą klatkę z odzysku dla młodych po odsadzeniu. Mam znajomych, którzy twierdzą, że te moje kojce i tak już będą za duże. Dlatego szukam porady. Nie chciałbym żeby mi króle chorowały itp.

Za szerokie to nigdy nie będą,im większa przestrzeń to królik szczęśliwszy co za tym idzie zdrowszy,a i sprzątanie łatwiejsze.Zresztą ,ludzie uczą się na własnych błędach szkoda tylko,że kosztem zwierząt.

Offline Arko30

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wczoraj o 21:47:08 »
Dzisiaj miejsce zrbione i zaczynam budowę.! Nie wiec jak wyslać fote.