Autor Wątek: Dziwny guzek?  (Przeczytany 54 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
Dziwny guzek?
« dnia: 01 Grudzień 2017, 21:19:47 »
Część z jakieś 2-3 dni temu zauważyłam u mojej samiczki pewny guzek na plecach trochę dziwny bo jest wielkości małego paznochcia u reki  i jest twardy ale co najdziwniejszejnajdziwniejsze jest taki jakby kolczasty i ciemny. Myślałam że może gdzieś od słomy sie ukuła i z czasem to zniknie jednak nie widzę zbytnio poprawy. Na szczęście guzek raczej się nie powiększa i jak sprawdzałam to nie wyczuwam ich więcej. Samica ma apetyt,kica jest żywa. Dodam że była szczepionka 19.11.szczepionką pestorin mormyx. Czy ktoś miał podobny przypadek lub wie co to jest i od czego powstało?
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline EDI

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 3
Odp: Dziwny guzek?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2017, 13:08:43 »
czy ten guz jest w miejscu gdzie była wkuwana igła podczas szczepienia? jeśli tak to zastrzyk został żle zrobiony ,ale bez obaw, po jakimś czasie wchłonie się
Hodowla 520-P
WN
NB
NC

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2017, 14:18:39 »
Właśnie nie. Igłę wbiłam w jednej linii z kręgosłupem pomiędzy przednimi łopatkami a ten guzek jest koło prawej łopatki. I raczej gdyby to było jednak od szczepienia to byłby taki mały bąbel a to jest chropwate i ciemne. Przyjrzałam się bliżej i przypomina to jakby się zranił i powstała chrosta jednak ani się to nie zmniejsza ani nie rośnie. Myślałam czy nie zapażyć  rumianku i przemywać  tym ten guzek. Co wy na to? Chyba jak jej to nie zacznie schodzić to będę musiała udać się do weta.
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2017, 21:24:04 »
Wstaw zdjęcie.