Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Targ / Sprzedam Kalifornijski Czarny samce (dolnośląskie)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maciek dnia Dzisiaj o 13:55:59 »
Sprzedam samce KC po ocenie sędziowskiej w Broniszach. Samce ocenione na 94pkt.
Zdjęcia na olx https://www.olx.pl/oferta/kroliki-krolik-kalifornijski-czarny-CID757-IDqI2IZ.html
Lokalizacja Oborniki Śląskie
2
Choroby / Odp: Kokcydioza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gk21 dnia Dzisiaj o 08:55:36 »
na kokcydioze polecam profilaktycznie zakwaszacz ACIDOMID
3
Rasy królików / Odp: Nowozelandzki Biały [NB]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dalhi dnia Wczoraj o 19:41:23 »
Przede wszystkim znajdź kogoś zaufanego kto ma doświadczenie z królikami i zacznij od zakupu zdrowych, młodych sztuk. Polecam poszukać sztuk w wieku 5  - 6 miesięcy potrzymać je kilka tygodni, obserwować. Zwróć uwagę czy hodowca od którego kupujesz nie ma problemów z chorobami, czy króliki nie mają narośli na uszach, uszy muszą być czyste w środku, bez strupów. Zwróć uwagę czy króliki nie kichają, mają suche nosy, nie słychać żadnych szmerów i świstu przy oddychaniu. Czy sierść nie jest nastroszona. To absolutna podstawa.
Odradzam kupowanie samic po wykotach, raczej nikt się nie pozbywa dobrych matek i często będą wciskać kit. Nie jest to regułą, ale nie warto ryzykować
W kwestii rasy to dowolny wybór, jeżeli zdrowe sztuki to nie ma wielkiej różnicy pomiędzy rasami średnimi, ale nowozelandzkie to dobry wybór.
Ładne, zdrowe i zadbane króliki to sama przyjemność w hodowli.
4
Rasy królików / Odp: Nowozelandzki Biały
« Ostatnia wiadomość wysłana przez IZZY dnia Wczoraj o 19:07:21 »
witam .
chcę załozyć hodowle królików.  planuje kupic 4 sztuki ( 3 samice i 1 samiec) króliki NB  czy to dobry wybór? mam małe doświadczenie i nie wiem czy dam rade się nimi zajmować.
napiszcie na co zwracać uwage w hodowli NB
5
Zdjęcia królików / Odp: Hodowla królików rasowych 596P - BOS - Bartosz Misiura
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bami01 dnia Wczoraj o 16:31:12 »
Piękne WN ;) Planujesz je gdzieś wystawić ?

Te do stada są, chociaż nie wiem czy czasem dwóch samiczek nie dam do oceny na wiosnę. Prędzej młode po nich na wystawe
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Etoxs dnia Wczoraj o 16:01:15 »
Piękne WN ;) Planujesz je gdzieś wystawić ?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bami01 dnia Wczoraj o 13:51:42 »
Samce 95 i 97pkt

Samiczki
8
Choroby / Fioletowe oko u królika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Farming dnia Wczoraj o 11:33:56 »
Witajcie zauważyłem u swojego 9 miesięcznego królika że jego prawe oko jest mocno fioletowe a nie czarne jak lewe. Czy to może oznaczać że jest ślepy na prawe oko?
9
Ogólnie o królikach / Odp: Dopuszczenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Królikarz95 dnia 09 Grudzień 2017, 15:37:49 »
Możesz już dopuścić. Jeśli jeszcze trochę podrosną to w czasie ciąży. Jest teraz prawie połowa grudnia więc wykoty byłyby gdzieś w środku stycznia. Musisz się nastawić na to, że przez mrozy styczniowe może się żaden wykot nie udać.
10
Żywienie / Odp: Wywar z czosnku gdzie kupić?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Królikarz95 dnia 09 Grudzień 2017, 15:33:43 »
Przyrządzania wywaru z czosnku w domu zajmuje chwilę czasu i pieniędzy. Wg mnie najlepiej kupić mieszankę czosnek & oregano np. na futerkowe.pl. Za te ok. 20-25zł jest gotowa mieszanka do wody i starcza na długo.
Strony: [1] 2 3 ... 10