Autor Wątek: Czy to alergia?  (Przeczytany 94 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy to alergia?

• Gość
Czy to alergia?
« dnia: 15 Lipiec 2017, 15:43:45 »
Witam.Mam dość nietypowy problem a dokładnie boję się czy nie mam alergii na sierść królika? Wszystko zaczęło się 2 miesiące po kupnie nowej rasy do mojej hodowli dodam że hoduję króliki już z 5 lat i nic mi nie było.Zaczęło się od duszności które co najdziwniejsze złapały mnie w mieście przez to wylądowałam w szpitalu bo nie mogłam złapać głębokiego oddechu.Miałam sporo badań jednak nie alergicznych i wyszło że jest wszystko ok.że nie mam ponoć astmy że to stres.Jednak już męczę się z tym 4 miesiące raz jest lepiej raz gorzej i wszyscy sądzą że to nerwy. Ale czasami gdy idę do królików to zaczyna mnie drapać w gardle co powoduję kaszel i duszności ale tylko to, nie mam żadnej wysypki,łzawienia oczu,ani też nie kicham.I co najdziwniejsze że np.przez 3 tygodnie gdy robię coś przy królikach to nie kaszlę ani nic a jest taki okres że np. przez 2 tygodnie to zaczynam kaszleć gdy podchodzę do króli.Jednak kaszel też dopadnie mnie w domu a w domu nie ma królików :-\.Więc już nie wiem od czego ten kaszel i duszności,byłam z tym u lekarza i przepisał mi coś na alergię nie zbyt działa więc zapisałam się do alergologa ale wizytę mam za miesiąc :-\.Boję się że jeśli to alergia to muszę pozbyć się wszystkich królików a naprawdę to kocham.Dodam że mam psy i kota i przy nich nic mi nie jest.
Może ktoś z was ma alergię lub wie co to może być?I czy jeśli wyjdzie że jednak ją mam to czy muszę przestać hodowlę królików?

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
Odp: Czy to alergia?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2017, 00:25:34 »
alergii można się nabawić w każdej chwili,ale jest coś takiego jak odczulanie,ja bym nie pozbyła się króli tylko zdecydowała na to odczulanie

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2017, 06:34:38 »
Podczas wizyty u alergologa zostaną dokonanie badanie na najczęstsze rzeczy, które uczulają typu trawa, kurz i chyba wtedy też powinno wyjść uczulenie związane z królikami. Jeśli masz takie uczulenie to możliwe jest odczulanie, ale i tak na pewien okres należałoby wtedy dać sobie spokój z królikami dla własnego bezpieczeństwa.

Czy to alergia?

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2017, 07:25:00 »
Na odczulanie na pewno bym poszła. Tylko dziwne jest to że ten kaszel tak jak napisałam meczy mnie przez kilka tygodni i potem ustępuje. I co ostatnio zauważyłam że mam ten kaszel też w domu ale w domu nie mam królików. Już sama nie wiem?