Autor Wątek: Czy samica odrzuciła młode?pomocy  (Przeczytany 70 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gość120

• Gość
Czy samica odrzuciła młode?pomocy
« dnia: 12 Lipiec 2017, 19:21:34 »
Hej mam problem okociła mi się samica miała 10 młodych dziś jedno padło. Małe mają 7 dni i gdy wyciągałam tego malucha z gniazda to dotknęłam resztę nie nacierałam sierścią rąk bo maluchy mają już swóją sierść.I teraz zauważyłam że gdy jeden malec podczągał się pod nią to ona uciekała i jak ja ją pogłaskałam to też ucieka?Czy ona odrzuciła młode? :-[

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
Odp: Czy samica odrzuciła młode?pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2017, 19:54:18 »
Sprawdź czy młode mają pełne brzuchy i nie mają zmarszczonej skóry(objaw wychudzenia). Te 9 czy 10 młodych to dużo. Jeśli któryś młody jest chudy i wyraźnie odstaje od reszty to lepiej od razu go zredukuj bo później i tak padnie.

Gość120

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2017, 20:21:26 »
Pare jest chudszych,a bare bardzo grubych jak chciałam jej podsunąc te mniejsze to uciekała jak poparzona w wczesniej jak sie jej podsuneło to nie uciekała czy to znaczy że odrzuciła?
 :-\. Dotykałam je reką ale wcześniej też gdzieś jakiegoś dotknełam przez przypadek i nic się nie działo.

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2017, 20:33:27 »
Samica nie będzie karmić młodych, które jej podsuniesz. Niektóre młode są chudsze ponieważ samica nie ma wystarczającej ilości mleka dla tak dużego miotu.

Offline arek9025

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2017, 21:08:27 »
Te grubsze z dnia na dzień stają się silniejsze a te niedojedzone coraz słabsze cos czuje ze rozsądne wydaje się przeprowadzić selekcję.

Gość120

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2017, 21:13:18 »
Zobacze do jutro po porannym karmieniu może przez to że odpadł 1 reszta się unormuje a jak nie to niestety trzeba bedzie zostawic tylko te najsilniejsze. Właśnie tylko oby samica je karmiła a nie pożuciła.