Autor Wątek: Związek hodowców co i jak?  (Przeczytany 142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
Związek hodowców co i jak?
« dnia: 08 Lipiec 2017, 14:36:26 »
Hej chce w tym roku zacząć hodować rasowe króliki z rodo. może gdzieś pod koniec wakacji bo na razie muszę dorobić klatek,dokupić akcesorii. I mam parę pytań. :)Będę wdzięczna za pomoc ;) ;D
1 pytanie
Czy mogę zapisać się najpierw do związku a potem kupić króliki z rodo. i czy muszę zapisać się osobiście czy jest inna możliwość?
2
Jak wygląda wystawienie młodym rodowodu czy muszę osobiście jechać z królikami czy można innym sposobem?
3
Chce na początek hodować barany francuskie już mam nawet hodowce i wstępnie zamówione króliki,tylko np.gdybym kupiła samca BF hawana i samice np. białą(oby dwa króliki miały by rodowód) to czy nie będzie problemu z wystawieniem rodowodu bo gdzieś czytałam że przez takie mieszanie maści mogą nie wystawić rodo. czy to prawda?
To wszystkie pytania :)
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline Błażej00

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 1
Odp: Związek hodowców co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2017, 13:52:36 »
Hej najlepiej wybrać związek i tam masz hodowców którzy się  tym zajmuję, są podane numery i można zadzwonić i się dowiedzieć bo co związek to jest inaczej  inne rodowody i takie tam, zresztą niech się wypowiedzą osoby co są w związku  :D :D

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2017, 15:23:15 »
Właśnie nie wiem do jakiego się związku zapisać bo ja mieszkam okolice Krakowa i jak na razie nie mam prawa jazdy może w tym roku uda mi się zrobić i niestety muszę liczyć na łaskę kogoś. Więc szukałam na małopolskie ale nie znalazłam nic konkretnego. Więc myślę czy by nie zapisać się do tego związkuhttp://kzhk.pl/  ale słyszałam że są organizowane tam spotkania na których trzeba być obowiązkowo a ja niestety nie dałabym rady z dojazdem :-\.
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2017, 16:23:46 »
jest też Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców  królików rasowych

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2017, 17:31:36 »
No właśnie wyszukałam dwa w Jaworznie i to Swiętokrzyskie tylko w tym nie moge znaleść gdzie oni mają siedzibę.  Może jest ktoś w którymś z tych związków? :)

Offline dar4

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2017, 18:14:26 »
Przesyłam wiadomość na pv.
Hodowla królików wiedeńskich niebieskich i kalifornijskich czarnych.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec 2017, 19:29:04 »
Hej czy stowarzyszenie może wystawić rodowód bo znalazłam takie najbliżej mnie    
Stowarzyszenie Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza