Autor Wątek: Za młoda samica ,za duży samiec  (Przeczytany 170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online eliza

• Stały bywalec
  • Reputacja: 15
Za młoda samica ,za duży samiec
« dnia: 15 Czerwiec 2017, 22:12:53 »
Tydzień temu młoda przecisnęła się do samca.Była u niego jakieś 15 minut,jak tam poszłam to mała była strasznie zmaltretowana,wystraszona i mokra.Obejrzałam narządy płciowe i wyglądały jakby jednak samiec "dopiął celu".Młoda skończyła wtedy trzy miesiące.

Nie robiłam paniki,nic nie pisałam,bo miałam nadzieję,że jednak "nie załapie"ze względu na młody wiek.

No i od wczoraj mała zaczęła chrumkać i kopać nory. Chyba jest kotna.Tydzień temu ważyła 800 gram,dzisiaj 1 kg.Wiem,że sama w sobie jeszcze rośnie,ale to trochę za dużo jak na jeden tydzień.Problem jest taki,że samiec ma 1,60 kg,jest dwa razy od niej większy i jest grubej kości z dużą głową,a ona drobnej z małą główką.

Czy jest szansa,żeby urodziła? Miał ktoś przypadek połączenia króli z taką różnica wagi.Na przykład samica KC I samiec BO lub coś w tym stylu?

Offline arek9025

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Za młoda samica ,za duży samiec
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2017, 07:31:49 »
Eliza "najmadrzejsza" na forum poucza krytykuje a swoich królików nie umie upilnować. Nieładnie. 8)

Ja miałem młode po samicy kc i samcu bos było ich 7 były naprawdę duże samica pierwiastka ale dorosła 7 miesięcy i wychowała wszystkie bez problemu. Samiec też był 2 razy większy od samicy tylko że to chyba nie to samo co miniaturki chociaż Królik to Królik. Powodzenia dla twojej samicy.

Online eliza

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2017, 07:40:21 »
To samo, bo chodzi właśnie o różnicę w wielkości .Żeby tylko urodziła bez problemu,a odchować mogę sama jakby odrzuciła. Dzięki,trochę mnie pocieszyłeś :)

Offline Haldex

• Stały bywalec
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2017, 11:08:24 »
Nie bój się, nic jej nie będzie, nie którzy kojarzyli zwykłe hodowlane z miniaturkami i było dobrze.  ;)
...Hodowla królików moją pasją...

Offline Błażej00

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec 2017, 05:29:33 »
Jeśli chodzi o wagę to tu niema różnicy bardziej bym się martwił ze samica za młoda i może nie odchować

Online eliza

• Stały bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2017, 07:15:45 »
Ona jest bardzo opiekuńcza,myła całe swoje rodzeństwo :) Z resztą sama mogę odchować bo mam wprawę :) Grunt to żeby urodziła.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2017, 12:35:04 »
No i jak? :)
Hoduje Zajęczaki,Barany Francuskie,Castorexy i mieszańce

Online eliza

• Stały bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2017, 13:00:56 »
Wczoraj miała termin.Wszystkie samice rodzą u mnie w 31 dniu.Nic nie było,żadnego śladu po porodzie.A ona od wczoraj zaczęła zachowywać się jakby była po porodzie.Uspokoiła się,przestała kopać nory,a przez siatkę do samca zachowuje się jakby miała ruję.
I nie wiem co o tym myśleć.Jedno co przychodzi mi do głowy to to,że jak ją samiec przemolestował  ;)wtedy to myślała ,że jest kotna.I po dniu, w którym miał nastąpić wykot,jej zachowanie zmieniło się diametralnie.Dziwny przypadek.