Autor Wątek: Rozpoznawanie płci u młodych królicząt  (Przeczytany 33097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapustka18

• Świeżak na forum
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Rozpoznawanie płci u młodych królicząt
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Styczeń 2017, 20:26:46 »
Myślisz, że to stresuje zwierze? Może coś w tym jest. Ja wciąż mam problem z rozpoznawaniem, a przede wszystkim nie chcę zrobić krzywdy ani stresować zwierzęcia.
Interesuje Cię usługa analizy danych/big data? - sprawdź tutaj big data polska

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Styczeń 2017, 10:21:38 »
Mało który królik usiedzi spokojnie w takiej pozycji. Dobrze jest wziąć króla między kolana i lekko Nimi przytrzymać. Królik jest wtedy spokojniejszy i na spokojnie można to sprawdzić. Każdy tego typu zabieg stresuje królika.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Styczeń 2017, 20:48:05 »
Mimo,że nie hoduję królików długo,chciałam wypowiedzieć moje zdanie na temat rozpoznawania płci.W wieku czterech tygodni już można rozpoznać"po części".Tzn.Jeśli królikowi wychodzi rureczka to na 100 już będzie samczyk.U niektórych małych króliczków narządy rodne wyglądają na żeńskie,ale nie da się na 100% zagwarantować,że to będzie samiczka.Bo rureczka gdzieś jest głęboko schowana i ujawnia się dopiero jak królik zaczyna dojrzewać.Miałam taki przypadek,kupiłam dwie młodziutkie samiczki w tym samym wieku.Płeć sprawdzał sprzedający,ja i weterynarz od królików.Ok 3 miesiąca życia jedna zaczęła wskakiwać  na drugą.Sprawdziłam znów płeć -samica.W wieku 4 miesięcy wyszły jądra i rurka :).Podsumowując-jeśli malutkiemu królikowi wychodzi rureczka to samczyk na pewno,jak nie-to nie wiadomo do końca co za płeć.Czy mam rację?