Autor Wątek: Ciaza, porod, młode  (Przeczytany 63 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy!

• Gość
Ciaza, porod, młode
« dnia: 16 Październik 2017, 08:52:10 »
Witam, mam problem. Corka dostala parke krolikow (hodowlane). Samica urodzila 2 maluchy, nastepnego dnia urodzil sie trzeci. Oddzielilismy ja od samca i od porodu nie dopuszczamy ich do siebie. Male (2, jeden nie przezyl) są z matka, maja ok 4 tygodni. 2 dni temu samica zaczela robić gniazdo,myslalam,ze dla mlodych,ze może im zimno,a dzis znalazlam w gniezdzie 5 noworodkow. Co mam robić? Oddzielic młode od matki i maluchow? Zostawic je razem? Nie znam sie na krolikach,dlatego bardzo prosze o rade,co mam zrobić

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
Odp: Ciaza, porod, młode
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2017, 10:00:46 »
Moim zdaniem nalepiej oddziel te pierwsze maluchy od matki i tych nowonarodzonych. Powinno się poczekać z odsadzeniem maluchów ale te 4 tyg.dadzą już rade bez matki niż drugie. I przede wszystkim zapewni teraz spokój samicy i dużo jedzenia.
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2017, 12:53:18 »
Młode oddzielić od samicy. Nie będzie karmić dwóch miotów. Jeśli masz dużą klatkę to najlepiej przedziel ją na pół, aby nie zmieniać tym 4 tygodniowym miejsca bo mogą paść ze stresu zwłaszcza jeżeli są tak młode. Tym starszym kup granulat i tylko to im podawaj + woda bez siana. Na przyszłość sprawdź płeć królików i ich wiek.

Pomocy!

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2017, 19:51:47 »
Dziekuje