Autor Wątek: młode króliki  (Przeczytany 142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline królikiwlkp

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
młode króliki
« dnia: 29 Czerwiec 2017, 15:53:28 »
Witam mam 7 młodych królików które mają 8 dni, kiedy mogę sprzątnąć ich gniazdo i kiedy mogę już je dotykać (bez nacierania rąk sierścią) bez obaw że królica porzuci młode?

Offline Błażej00

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 1
Odp: młode króliki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2017, 19:55:37 »
Ja dopiero sprzątam gniazdo jak króliki wyjdą z niego i już kicają ,jeśli chodzi o sprawdzanie gniazda to po 4 dniach patrze  tylko czy  niema jakiegoś zdechłego nawet nie nacieram rąk sierścią ,ale to musisz wiedzieć jakie masz króliki jak się zachowują   :D

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2017, 22:22:36 »
to zależy od królicy,są takie,gdzie dają zaglądać bez problemu,a inne znowu bardzo bronią gniazda i się denerwują,ale lepiej w te upały sprawdź już dokładnie,bo ja sprawdziłam dokładniej w czwartym dniu i miałam niespodziankę w postaci zdechłego króliczka z larwami much...brrrrrr.Wyrzuciłam ponad pół gniazda,zmieniłam sianko,samica nic nie powiedziała,ale fakt ,była przez zimę w domu,robiła za yorka:-) więc jest oswojona .

Jeżeli chodzi o gniazdo,to jak maja dwa tygodnie górę zostawiam,a spodnią ściółkę wymieniam,bo już jest wilgotno.A jak maja trzy tygodnie to wyrzucam całe gniazdo ,daje ściółkę i świeżą słomę lub siano pod dupki :)

Offline królikiwlkp

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec 2017, 09:22:29 »
Gniazdo sprawdzałem na drugi dzień i znalazłem jednego martwego ale chodzi o głaskanie itp.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec 2017, 15:11:32 »
Ja moje biore na reke jak już patrzą i wyczołgują się z gniazda. Tak około 10-12 dnia,,ale u mnie też zależy od charakteru samicy.
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec 2017, 16:03:32 »
niektóre dają dotykać, jeszcze łyse oseski, ale bezpiecznie tak jak nika mówi ok 12 dnia.