Autor Wątek: Króliki po wykocie  (Przeczytany 33160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mior

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 30
    • GG: GG: 612804
Odp: Króliki po wykocie
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Styczeń 2012, 08:58:58 »
Ania36, to,  ze miesiąc temu porzucila caly miot nie musialo być spowodowane tym, ze przenioslas młode. Sytuacja jest jasna, samica już drugi raz daje ciala i jedno co moge doradzic to wrzucenie wszystkich mlodych do gniazda glownego. Zabierz samice z klatki i daj jakis smakolyk. Szybko rece w rekawiczki i ubrodz w jej siersci, sciolce gdzie lezy zazwyczaj samica. Wloz wszystko w gniazdo i zakryj puchem. Odrazu wsadz samice i daj jej jeść iswierza wode. Wdg mnie to jedyne rozsadne rozwiazanie bo co jesli zostawisz gniazdow  spokoju i samice w koncu nie bedzie karmila nawet tych dwoch w gniezdzie? Samica nie jest dobra matka i mysle, ze za pierwszym razem porzucila młode już po wykocie, nie po twoim przerzuceniu oseskow do gniazda. tak samo teraz, albo są porzucone albo samica bedzie karmila. Jesli znow nic nie odchowasz to radzilbym dac jej ostatnia szanse, jesli trzeci miot zmarnuje to niestety nie nadaje sie w ogole do hodowli.
Do ktorego gniazda przelozylas miesiąc temu oseski? Do glownego czy gorszego?Mozesz teraz zrobić na odwrot
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2012, 09:03:10 wysłana przez mior »

Offline Ania36

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Styczeń 2012, 09:11:07 »
Nie wiem czy mogę połączyć je teraz bo słyszałam że dopiero na drugi dzień można zaglądnąć do gniazda bo inaczej może samica porzucić.
Miesiąc temu połączyłam je w głównym gnieździe i wydaje mi się że samica tym gorszym gniazdem w ogóle się nie interesuje, przechodzi obok tak jakby tam nic nie było.

Offline mior

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 30
    • GG: GG: 612804
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Styczeń 2012, 09:18:41 »
jak samica ma porzucic młode to nie waznee czy dzis czy jutro. Ja sprawdzam gniazdo zazwyczaj dzien po wykocie ale nie mam takich sytuacji.Jesli uwazasz, ze to slabsze gniazdo jest na tyle cieple, ze młode nie padna z zimna to mozesz w ogole nie ruszac gniazd i jutro albo za dwa dni bedziesz widziala z ktorego gniazda oseski są wieksze. może być tez tak, ze bedzie karmila w dwoch gniazdach. Rob jak uwazasz, samica i tak nie jest poki co dobra matka wiec ryzyko jest wdg mnie takie same czy bedziesz cos robila czy w ogole nic.

Offline Ania36

• Wtajemniczony
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Styczeń 2012, 09:27:35 »
Całkowicie się z tobą zgadzam, samica jest złą matką.

Dodane: [time]24 Styczeń 2012, 19:23:33[/time]
Mior, zrobiłam tak jak mi doradziłeś - włożyłam wszystko do jednego gniazda tego głównego i zobaczymy co będzie dalej. Tylko martwi mnie, że samica wcale nie chce pić, jak tylko podaje jej poidło z woda to zaraz je taranuje i wylewa. Miesiąc temu jak porzuciła młode to tez tak robiła, nie chciała w ogóle pić  a sutki miała olbrzymie, pełne pokarmu. Przypuszczam, że teraz też coś jest nie tak, po prostu jakby nie chciała karmić młodych. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Dodane: 24 Styczeń 2012, 19:30:36
Dodam jeszcze, że wszystkie karmidła w których dawałam jej jedzenie musiałam zabrać bo je samica układała na gnieździe w którym były jej młode i one dusiły się i wychodziły z gniazda. Co za głupią tą samicę mam.....
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2012, 19:30:36 wysłana przez Ania36 »

Offline Bartineks

• Wtajemniczony
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Sierpień 2012, 22:04:51 »
Koper podawany kotnej/karmiącej samicy ma być suchy czy świeży?

Offline Czingler

• Super Hodowca
  • Reputacja: 96
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sierpień 2012, 22:07:10 »
Lepszy by był świeży.

Offline Paweł

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 2
    • GG: GG: 28937965
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sierpień 2012, 21:22:21 »
Kolega wyżej dobrze mówi króliki otwierają oczy po 9-12 dniach najwcześniej. W moim można zaobserwować  po 12 dniach : http://www.youtube.com/watch?v=k7Llu2bPe1c.

kamilo01

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Grudzień 2012, 16:28:27 »
ja swojej samicy daję mleko od krowy

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Reputacja: 79
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Grudzień 2012, 18:12:55 »
Dlaczego?
Belgijski Olbrzym Szary
Angielski Srokacz
Hodowla Królików Rasowych

http://forum.hodowla-krolikow.pl/index.php?topic=6763.0

Offline mariusz_sl

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Luty 2013, 20:49:37 »
Witam. Zaczynam swóją przygodę z hodowlą królików od podarowanej pięknej, zakoconej samiczki BOS.
Zrobiłem jej klatkę z kotnikiem 120x90 wysokość z przodu 70 z Tyłu 100 z otwieranym dachem i kotnikiem (wewnątrz ścianka na długości 45 cm). Klatka stoi na zewnątrz i trochę się martwię przyszłymi młodymi czy aby nie zamarzną. Jest to młoda samica pierwszy miot. Zakocona 8 lutego 2013
Pozdrawiam.

Offline bartek00722

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 2
    • GG: GG: 40543935
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Luty 2013, 21:27:28 »
Czyli wykot ma mieć około 10 marca (chyba dobrze policzyłem)Myślę że młode nie zmarzną ja mam wykoty 4 samic na 15 marca ale o mrozy się nie martwię bo wtedy już chyba takich wielkich nie będzie.Moja samica okociłą się w mrozy -20 stopni byłą w klatce na dworze bez wykotnika z 8 młodych 6 wychowała niechciałem jej zakacać ale samiec do niej uciekł i stało się myślę że twoja spokojnie wychowie.Pozdro
Kupię Króliki rasy Baran Francuski najlepiej z wysyłką chyba że będzie blisko :)
Dzwonić po godzinie 14:30,lub pisać na forum
 telefon: 723534600
Województwo Śląskie

Miejscowość Kozakowice

Offline mariusz_sl

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Luty 2013, 21:47:34 »
Dzięki za dobre słowo. Jest to jej pierwszy raz i jak czytam ludzi problemy to się martwię. Ciekawe jest to że zajada się burakami czerwonymi. Dałem jej na próbę i pochłonęła a marchewka leży nietknięta.
Pozdrawiam.

Offline Szycha

• Wtajemniczony
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Lipiec 2013, 22:23:29 »
Koledzy nie jestem wielkim hodowcom , ale mam samice i teraz okociła się 11 dni temu i ma 10 małych
od 3 dni wyszły z gniazda i ciągle ją ganiają za mlekiem a jak obserwowałem przez 2 godz. samica nie chciała karmić . Mleczu zjada mi pół worka dziennie + siano + marchew + woda + mieszanka
Czy to normalne ????????????

Offline Zaplon

• Bywalec
  • **
    • GG: GG: 47788602
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Lipiec 2013, 22:39:37 »
normalne
królica karmi młode raz dziennie
moja na paśnik wskakiwała przed młodymi

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Reputacja: 79
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Lipiec 2013, 23:22:22 »
Na takim żywieniu to się nie dziw że nie ma czym karmić.
Belgijski Olbrzym Szary
Angielski Srokacz
Hodowla Królików Rasowych

http://forum.hodowla-krolikow.pl/index.php?topic=6763.0