Autor Wątek: Samica porzuciła młode ?  (Przeczytany 92 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
Samica porzuciła młode ?
« dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:19:30 »
Urodziła wczoraj,zrobiła gniazdo,przykryła puchem.Dzisiaj chyba "dorodziła" bo gniazdo jest większe.I na bobkach było trochę krwi .Tylko jest problem,że maluchy niby w gnieździe,ale cały dzień odkryte-brak puchu na górze.
Kręcą się cały czas i popiskują jakby były głodne. Poprzedni miot pięknie odchowała.Czy takie zachowanie małych to pewna oznaka,że nie karmi? Czy to,że nie przykryła gniazda ,znaczy,że się nie opiekuje? Nich mi coś ktoś napisze :( :(

Online Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
Odp: Samica porzuciła młode ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:26:04 »
Sprawdź brzuchy osesków. Jeżeli są pełne to karmi. Odkrycie gniazda o niczym nie świadczy. Mogła je nie przykryć, po karmieniu lub odkryć z powodu wysokiej temperatury.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:28:43 »
Jutro z ran tak zrobię,bo jeszcze mam nadzieję,że je w nocy nakarmi. Maluchy wyglądają na głodne,wiercą się i popiskują :( Przed chwilą zaglądałam do niej i nie przykryła małych a już sie chłodno zrobiło.Przykryć je sianem ?

Online Królikarz95

• Super Hodowca
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:31:28 »
Idź sprawdź teraz czy samica karmi młode czy nie. Poświęcisz chwile a nie trzeba będzie o tym myśleć do rana. Jeżeli klatka jest na zewnątrz lub jest w chłodnym miejscu to przede wszystkim przykryj je puchem. Siano też może być, ale przez siano przejdzie zimno a puch jest o wiele lepszy.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:34:54 »
Tak się kręciły,że puch mają pod sobą.Muszę sianem.A czy karmi to sprawdzę jutro.I tak nic nie zrobię,bo mleko dopiero jutro mogę kupić. Co za małpa z niej.Pierwszy raz tak mam,zawsze wszystko szło gładko :-\

Online Królikarz95

• Super Hodowca
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:36:37 »
Jeszcze nic nie wiadomo dopóki nie sprawdzisz czy młode są karmione. Zabierz trochę puchu spod Nich i okryj je od góry. Nic nie da masa puchu na dole jeżeli od góry wejdzie zimno, siano niezbyt pomoże.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:42:43 »
Jutro możesz jeszcze sprawdzic czy karmi po samicy.Wystarczy popatrzeć na sutki samicy jak ma wylizane,mokre i delikatnie czerwone to znaczy że karmi.Najlepiej sprawdz tak po 8 bo często samice karmią między 5-7 rano.Powodzenia ;)
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:51:46 »
Właśnie przykryłam małe sianem i puchem.Sprawdzałam teraz samicy sutki,to śladu po ssaniu nie ma.I ona jeszcze ma teraz tak,że jak ją wypuszczę na wybieg to nie chce do boksu wracać jakby ją tam parzyło :-\ Rano sprawdzę małym brzuchy i dam znać.Tylko napiszcie teraz coś jeszcze w wątku  żebym potem ja mogła napisać.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrzesień 2017, 20:58:57 »
 No to czekam  :)
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2017, 13:34:54 »
Sprawdziłam o 9-tej rano.Małe ułożone w rządku,przykryte,brzuchy pełne :) Chyba spanikowałam wczoraj  :)