Autor Wątek: Jak żywić aby uniknąć wzdęć i innych problemów trawiennych?  (Przeczytany 390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
Odp: Jak żywić aby uniknąć wzdęć i innych problemów trawiennych?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Wrzesień 2017, 21:31:59 »
Pewnie,że wirusy też powodują wzdęcia.W różnych chorobach jelitowych  i bakteryjnych i wirusowych jednym z objawów są wzdęcia.My tu rozmawiamy o tych"zwykłych" .Jak królika ktoś wyleczy tymi prostymi sposobami co opisujemy,to pewnie to nie było nic groźnego,a jak królik padnie to mogła być jakaś  "grubsza sprawa" ,ale to trzeba by było robić barania laboratoryjne i dobierać dopiero wtedy leki żeby królika uratować.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Wrzesień 2017, 19:53:30 »
Heh i niestety kolejne wzdecia u mnie już szczerze chce mi się smiać niż płakać. Bo przecież króliki na anybiotykach były i na suchym bo siano,woda,owies i pszenica plus dolmix 1 i zioła suszone na lepsze trawienie i co i guzik. Już komplenie mam tego dość. Co ma padnąć to niech padnie. Jedno tylko co zauważyłam jeszcze to że wzdęcia pojawiły się po deszczu. Jednak klatka zadaszona. No nic już zgupiałam ???. A jak u waszych królików?
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:00:54 »
U mnie jedna ,ta nowa rasowa prawie nie je i nie pije,chyba i bobków nie ma.Zaczęłam jej dawać oprócz bobotiku pastę odkłaczającą bo mam podejrzenie że zrobił się zator.Broni się,nie chce wziąć strzykawki do pyska.Ona jest zakocona obcym samcem z papierami żebym zostawiła sobie po niej samiczkę albo dwie.Ale jak będe ją teraz molestować tymi lekami,to boję się że odrzuci młode :(
A jak u ciebie jest ciągle problem wzdęć to powinnaś zrobić jakieś badania choćby jednemu królikowi ,żeby było wiadomo.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:20:12 »
Niestety nie mogę a dokładnie chyba mnie nie stać :-\.Bo jak dzwoniłam do weta to ten tylko że od złego karmienia i antybiotyki a jak spytałam się o badania to około 100 zł plus leki a jak to nie pomoże to kolejne leki da.Szkoda gadać.Co innego gdyby było tak jak z tamtymi co na początku złapało że po około 2 tygodni wszystko przeszło bez silnych leków.A tu antybiotyki dostawały jeszcze na zaś a i tak.No cóż mi zostało czekać i obserwować.Trzymam w kciuki za Twóją samiczkę.A jeszcze jedno gdy królik nie chce wziąść do pyska strzykawki to złap ją delikanie i połóż pomiędzy kolanami tak aby się nie mogła cofnąć i daj strzykawkę do boku.Możesz ją troszkę podrażnić to wtedy będzie chciała ugryść strzykawke i wtedy wlej. U mnie to działało.
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:23:50 »
To ja wiem jak podać :) Tylko chodzi o to,że jest to robione trochę na siłę i dziewczyna ma stres :(

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:31:18 »
No cóż trzeba walczyć zwłaszcza gdy ma mieć młode :).Ciekawe jak u Haldexa

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Wrzesień 2017, 12:45:33 »
U mnie przyczyną wzdęcia okazał się zator w jelitach.Pomogła jedna dawka pasty odkłaczającej dla kotów.

Offline Haldex

• Stały bywalec
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Wrzesień 2017, 17:38:43 »
A u mnie nic, dawalem mu dwa razy strzykawka espumisan z kapsułki i praktycznie nic nie wypił. Pobiegał sobie z godzinę pod klatkami( mam je ogrodzone), dostaje siano i mieszankę oraz wodę, dostaje mieszanke, bo w zasadzie siana nie tyka i nie chce żeby zdechł z głodu :)
...Hodowla królików moją pasją...

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Wrzesień 2017, 21:12:59 »
U mnie coś dziwnego bo wczoraj tak jak pisałam jeden królik miał powiększony brzuch i miał takie grudy w brzuchu. Widać nawet było po nim że coś nie tak. Zaparzyłam wszystkim mięte z pokrzywą i wsypałam siemie lniane. I dałam im do picia. Niestety dziś zaspałam i nie dostały dużo jedzenia a gdy wróciłam po 18 to wypiły wszystko i zjadły. No i znowu sprawdziłam ten brzuch i nie ma tych grud jednak ma lekko powiększony brzuch ale nie wiem czy ot tego że się najadł jednak widać że coś go jeszcze męczy. No i dostały dziś tylko siano i wode i jadł normalnie a jutro chce im dać trochę całego siemienia lnianego jednak nie wiem czy moge dać taki cały? A może jeśli u was króliki nie chcą przyjmować lek to warto zwrócić się do weta. Ja tak zrobiłam i powiedziałam że ne che przyjąć leku i dał zastrzyk podskórny. Moim zdaniem lepsze to bo szybciej zadziała oraz nie trzeba się martwić czy królik przyjmie lek.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Wrzesień 2017, 21:34:33 »
Pewnie że lepiej zastrzyk.Ja idę do weta a zastrzyki dostaję do domu i robię sama.Tylko ja mam kotną samicę i nie chcę jej stresować ani wetami,ani zastrzykami. Ona niby się załatwiła,ale dalej wcale prawie nie je i nie pije i schudła.Dzisiaj to na karmie i ziółkach zaznaczyłam  takie krzyżyki ze słomy,żeby zobaczyć czy w ogóle coś ruszyła w misce. Jak nie to zacznę jej dawać do pyska taką zieloną papkowatą karmę dla królików po operacjach.W ogóle już przestałam liczyć na miot po niej :(