Autor Wątek: Zatrzymanie wagi u Bf  (Przeczytany 90 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
Zatrzymanie wagi u Bf
« dnia: 01 Wrzesień 2017, 19:51:40 »
Witam mam problem z młodymi Baranami Francuskimi mają już około 3 miesiące bo są z 06.05.2017 r i nie mają nawet 1,5 kg :-\ :-\. Nie wiem czemu ?Żywione są sianem,jęczmieniem,pszenicą,granulat,marchew trochę kapusty oraz mlecz. Są bardzo najedzone ale jak przejedzie się po ich kręgosłupie to każdą kostkę wyczuć. Rodzice maluchów są duże bo matka ma około 7-8 kg a samiec miał około 5-6 jednak w miocie było aż 13 maluchów jednak przetrwało tylko 8.Wiem że taka liczba młodych mogła zahamować wzrost ale czy aż tak?Jutro przeniosę ją do większej klatki może gdy zaczną więcej kicać to może chociaż nabiorą mięśni.A co wy o tym sądzicie i jak mogę nadgonić u nich tą wagę?
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
Odp: Zatrzymanie wagi u Bf
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:26:51 »
Może mają robaki.Można by było je odrobaczyć.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:31:19 »
Wszystkie króliki zostały ze 2 tyg.temu odrobaczone więc małe prawdopodobieństwo. :-\
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:33:00 »
No to nie wiem .Ale jednak coś im jest jak są za chude.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2017, 22:15:05 »
No ja też nie mam pomysłu. Jedzą wszystko,apetyt mają normalne są bobki dostają też witaminy. Jutro je wszystkie zważe i przeniose do wiekszej klatki i po 2 tygodniach ponownie sprawdze wage ciekawe czy to co da :-\

Online Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2017, 12:00:31 »
Z tego co piszesz wynika, że nie zatrzymał się u Nich wzrost tylko po prostu zaczęły wolniej rosnąć. To normalne, że w pierwszych tygodniach życia króliki z dnia na dzień wydają się większe a wieku ok. 2 miesięcy wydaje się, że stanęły w miejscu, ale one nadal rosną. To normalne że teraz będzie ta waga wolno się zwiększać bo było ich dużo w miocie i nawet jeśli były i są super karmione to genetycznie już jest przymus, że nie dobiją do wagi rodziców. Takie młode, albo na sprzedaż, albo do garnka. Dla siebie nic do rozrodu raczej z tego nie zostawisz.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2017, 13:48:07 »
Te króliki są i tak na sprzedaż jednak aż troche mi wstyd że takie małe jak na taki wiek. Miałam sobie zostawiać jedną samiczke ale wole dozbierać troche więcej pieniędzy i kupić ładną samiczke bf z rodo. No cóż przeniosłam je dziś do większej klatki może to je troche ruszy.