Autor Wątek: Co zrobić?  (Przeczytany 120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gość 0012

• Gość
Co zrobić?
« dnia: 06 Sierpień 2017, 20:21:38 »
Witam nie wiem czy w dobrym wątku dałam. Mam pewien problem a dokładnie chce hodować 2 rasy królików czysto rasowych z rodo. Mam już hodowców od których mogę zakupić materiał. W tym tygodniu planuje zakupic samiczke z jednej rasy z rodo,a poza tym zakupem chce jeszcze dokupić 1 samiczke od innego hodowcy i samca. Czyli z jednej rasy bede miała na początek 2 samiczki i jednego samca. A z drugiej chce kupić też 2 samice i tu mam pewien problem czy kupic 2 samce czy 1? I jeszcze na chwile obecną mam króliki z tych 2 ras jednak bez rodowodów tylko że króliki są naprawde ładne z budowy i szkoda mi ich sprzedawać, jednak nie wiem czy trzymać takie króliki? Przepraszam że tak chaotycznie ale nie wiedziałam jak opisać dokładnie mój problem

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
Odp: Co zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2017, 20:30:42 »
Jeżeli chcesz mieć zarejestrowaną hodowlę i wystawiać rodowody to te króliki bez rodowodów mogą Ci posłużyć jedynie jako króliki rozpłodowe na mięso. Oczywiście do każdej z ras musisz mieć osobnego samca, aby młode były czysto rasowe. Jeżeli zaczynasz ja jednak radziłbym skupić się na jednej rasie. Kupić piękne króliki jednej rasy niż 2 rasy o dobrej jakości.

Gość0012

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpień 2017, 21:38:49 »
Co do ras to będę pomału dokupywać króliki nie na raz. Tak jak pisała w tym tygodniu jedna samiczka z rodo. jak wysprzedam nadwyżkę co teraz mam to znowu dokupię.Także raczej chce spróbować z 2 rasami.A co do samców to chce kupić po jednym w rasie a potem drugiego tylko czy 2 samce wystarczą na 2 samice w rasie? Oczywiście chce aby każdy królik był od innego hodowcy.I jeszcze jedno jak to mniej więcej podliczyłam to czy wystarczy mi tak z 15-16 boksów na 12-11 królików czy pasuje dorobić? Bo mam 6 dużych boksów mają około 1m długości i chce jeszcze zrobić 4 takie boksy i 6 mniejszych na samce lub pojedyncze sztuki.

Offline Bartek_944

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
    • GG: GG: 8682459
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2017, 22:46:08 »
a  jakie rasy planujesz ?

Offline arek9025

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2017, 08:02:00 »
Dwa samce na dwie samice. Ale po co? Wystarczy jeden w rasie.
Nawet jak planujesz zostawić sobie więcej samic że swoich młodych to przecież musisz zmienić samca na nowego nie spokrewnionego.

Gość 0012

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpień 2017, 09:30:00 »
Chce mieć barany francuskie hawany i hawana-srokacz i czarne podpalane. A czemu dwa samce bo mam okazje kupić ładne. Ale chyba kupię jednego tak jak arek9025 mówi. A co do tych klatek to bede musiała jeszcze dorobić czy powinno starczyć?

Offline arek9025

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpień 2017, 10:38:20 »
To tym bardziej nie kupuj 2 ładnych tylko jednego pięknego.
A klatki i ich ilość  to w zależności od tego jak długo będziesz czekać że sprzedażą, ile miotów w roku, ile królików w miocie, czy młode samice razem czy osobno. Wiele zmiennych więc skoro już masz jakieś króle to jakieś pojęcie masz. Czy rasowe czy mieszańce nie ma znaczenia Królik musi mieć odpowiednie warunki.

Gość 0012

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2017, 11:12:03 »
Dziekuje wszystkim za pomoc. Teraz postanowie kupic 2 samice i jednego samca w rasie a klatki to się chyba zobaczy po czasie. Jednak wszystko zaczne po mału kupować i mam nadzieje że sie uda. ;)