Autor Wątek: czy warto kupić?  (Przeczytany 93 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 10
czy warto kupić?
« dnia: 08 Listopad 2017, 16:37:26 »
Hej potrzebuje pomocy w sprawie kupna samicy. Samica jest czysto rasowa z rodo.i pochodzeniem francuskim i naprawde spoko wygląda jednak jedno mnie martwi ponieważ samica jest 2015 roku  :-\sprzedajacy chce za nią 130 zł i z tego co się orientowałam to inni hodowcy chcą za młodą samice tej rasy nawet 250 zł. I prosze was o wielką pomoc czy warto i ile jeszcze może "posłużyć" mi ta samica?  ??? ;)
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
Odp: czy warto kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2017, 20:58:57 »
Jeśli jest z początku 2015r. to niedługo będzie miała już 3 lata. Te 2-3 lata to niby nie jest koniec możliwości samicy, ale musisz się liczyć z tym, że mioty będą coraz mniejsze a samica coraz gorzej będzie je karmic. Według mnie nie warto się w takie rzeczy pakować, chyba że samica ma dobrą ocenę za młodu i jest za dobrą cenę.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2017, 22:34:30 »
Z tego co wiem samica nie była oceniana ale ma dobre pochodzenie i ponoć miała tylko 2 mioty 10 i 11 sztuk i wszystkie wykarmiła. Z drugiej strony powiedzmy że stać mnie na nią bo jednak 250 zł za młodą samiczke to sporo a to cena za królika z niską oceną...
Hoduje Barany Francuskie oraz Zajęczaki jednak czas pokaże co dalej się rozwinie :)

Offline Królikarz95

• Super Hodowca
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2017, 22:38:42 »
Ja na Twoim miejscu bym sobie darował takiego królika ze względu na jej wiek, ale to Twoja sprawa.

Offline eliza

• Aktywny hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2017, 08:28:37 »
A ja twierdzę jak zwykle,że gdyby samica była dobrą matką itp. to hodowca nie sprzedawała by jej. Jak jest z 2015 roku tzn ,że była zostawiona do hodowli.Jak sprzedaje ,to znaczy ,że jest wyeksploatowana lub coś z nią nie tak. Gadać  sobie można,że miała tylko dwa mioty  itp. Takie moje zdanie.Niestety ,,przejechałam się kilka razy kupując dorosłe króliki.

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2017, 09:40:13 »
To chyba mnie przekonaliscie aby nie kupować :-\. A tak przy okazji może ktoś z was wiek kto hoduje zajęczaki tylko czarne podpalane z rodowodem za pomoc bardzo dziekuje

Offline RaDag

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2017, 15:54:54 »
Ja teraz na moje problemy z kryciami usłyszałam właśnie: zastanów się dlaczego miała tak mało miotów, może tu jest problem.
Może w Twoim przypadku też...

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopad 2017, 17:44:09 »
Prędzej miała dużo.Zawsze jak chcą komuś wcisnąć wyeksploatowaną samicę to mówią,że miała 1-2 mioty.Prawdy nie powie,bo nie sprzeda. Nie ujmując uczciwym hodowcom oczywiście ;) ale niestety takich coraz mniej....

Offline Nika

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopad 2017, 19:01:19 »
Dziękuję za pomoc już sobie jednak odpuściłam bo z jednej strony wasze argumenty  :)a z drugiej chciałam połączyć samicę czarny podpalany z mahoniem (rasa zajęczak) jednak nie wiem czy potem nie będzie problemów z wystawieniem rodowodu lub czy nie wyjdą całe czarne :-\,dzwoniłam do różnych związków i oni też do końca nie
wiedza :-\.Więc ostatecznie kupię samicę młodą maści mahoń ;)nawet już wypaczyłam jedną
https://www.olx.pl/oferta/zajeczak-mahoniowy-zajeczaki-klasa-wystawowa-CID103-IDpVjlP.html#27ac51e62c

Offline eliza

• Aktywny hodowca
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Listopad 2017, 23:35:47 »
No i ok ;)