Autor Wątek: Kroliczarnia i nowe klatki bartek_rce  (Przeczytany 3592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inez

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Kroliczarnia i nowe klatki bartek_rce
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipiec 2016, 15:58:18 »
Wow! Śliczne wyszły Ci te klatki, jak marzenie:-) Gratuluję!
Piękne!

A tak na marginesie: czy hodowla "rasowców" się opłaca? jeśli są na mięsko? chyba tyle tylko, że prawdziwy "rasowiec" osiąga większe rozmiary, a u mieszańca nigdy nie wiadomo. Bo ceny są jak dla mnie mega. Z mojego 9- sztukowego stada zakupionego na majówkę padły 2 (tak jak przeczuwałam, chyba za duży stres im zafundowałam: przeprowadzka od matki, nowe jedzonko, szczepienie itd. może za szybko), także straty niewielkie bo kupowałam takie około 7-8 tygodniowe po 10zł/szt. jednak gdybym kupiła rasowe, odczułabym to po kieszeni. mieszańce, czy rasowe- cena mięsą taka sama, choroby i utrzymanie bez względu na rasę... Wiadomo, że przy hodowli takiej, jak moja- to w ogóle nie ma co porównywać, bo 7 sztuk to naprawdę hobbistycznie.

jeszcze jedno pytanie: gdzie kupujecie takie fajne karmidła i poidła? moje mają w kaflach i strasznie ziarno wygrzebują, dużo marnują przez to. będę wdzięczna za odp.

Offline bartek_rce

• Wtajemniczony
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:39:38 »
Cześć! Karmidła poidła - futerkowe.pl - polecam :)

Co do opłacalności - myślę że ciężko zarobić na 20-50 królikach sprzedając je na mięso - na dużych fermach (pewnie od 300matek wzwyż) pewnie jest to opłacalne bo inaczej by ich nie było.
W moim przypadku rasowe sprzedaję do dalszego chowu. Tak jak pisałem wcześniej, nie hoduję królików dla pieniędzy - jeśli czasem coś na nich więcej zarobię to jest to "wartość dodana" do hobby ;) Chociaż czasem nachodzi mnie sprzedać prawie wszystkie mieszańce bo jest tylu chętnych na mięsko, zawsze muszę komuś odmówić bo by nic dla mnie nie zostało :)

Offline Inez

• Wtajemniczony
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Czerwiec 2017, 15:27:56 »
Bartek, jak Ci wyszło?  Pochwal się efektami proszę.

Offline toszymek

• Świeżak na forum
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Październik 2017, 20:48:33 »
Bardzo ładne klatki i króliki. Ciekaw jestem gdzie bartek mieszkasz bym chętnie to twoje hobby obejżał .